Fayans Yapıştırıcısı NEC - 2 MS

Çimento esaslı, tek bileşenli, fayans, seramik, granit, ve mermerin, beton, sıva, şap gibi çimanto esaslı yüzeyler üzerine yapıştırılmasında bullanılan, yüksek performanslı, kayma özelliği azaltılmış ve uzun çalışma süresine sahip yapıitırma harcıdır. 

UYGULAMA ALANLARI

Fayans, seramik, çini, granit, mermer, dekoratif tuğla, cam mozaik, yapay ve doğal taşların yapıştırılmasında. Binaların iç ve dış mekanlarındaki yatay ve dikey uygulamalarında, Granit, büyük ebatlı seramik, porselen seramik, kotto, klinker gibi kaplama malzemelerin yatay ve düşeyde beton, sıva, şap gibi yüzeylere uygulamalarında. Yoğun yaya ve yük trafiğinin olduğu alışveriş merkezleri, hastane, okul gibi mekanlarda kullanılır.

UYGULAMA :

Karışım 3-5 dakka dinlendikten sorna tekrar karıştırılarak, seramik ebadına uygun dişli bir taraklı malaya, tek yöne çekilerek yüzeye yayılır. Seramikler normal sıcaklık ve nem koşullarında 20 dakka içerisinde taraklanan harç üzerine yapıştırılır. Açık bekletme süresi, normal sıcaklık ve nem koşullarında yaklaşık 20 dakkadır. Ortam şartlarına bağlı olarak, üzerine yapıştırabilme süresi, daha kısa olabilir. Yapıştırma esnasında seramikler arsında istenilen derz aralığı bırakılarak yüzeydeki harcın seramiğe tam temasını sağlamak için hafifçe bastırılır ve harcın içinede yüzmesi sağlanır. 

Derz doldurma işlemi, duvar uygulamalarında yaklaşık 24 saat, zemin uygulamalarında ise yaklaşık 48 saat sonra yapılmalıdır. Derzlerde uygun bir derz dolgusu kullanılması tavsiye edilir.  

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

Ürün ve duyurulardan anında haberdar olmak için bültene kaydol.

WhatsApp Hemen Ara