MEC 105 MS Çelik Boyası

Metal üstü uygulamalarda epoxy astar üzerine sonkat boya uygulandığında, boya yapılan ortam ve bu ortamda yapılan işler önem taşımaktadır. Epoxy sonkat boya uygulandığı yüzeye mükemmel derecede yapışma, kimyasal direnç, mekanik mukavemet,elektrik izolasyonu.su tecridi sağlar.Sıcak ve soğuk ortamlara maruz kalan çelik konstrüksiyonlarda genleşmeler,büzülmeler söz konusu olduğunda Epoxy sonkat boyanın içinde buluna özel katkı malzemeleri sayesinde metal yüzey çok rahat bir şekilde mevcut ortamla beraber nefes almayı kolaylaştırarak,kaplamanın zarar görmesini engeller.

Epoxy sonkat boya tatbik edildiği yüzeye mükemmel bir şekilde örter ,korozif gazların ve kimyasalların zeminle temasın keser.kendisi bu kimyasallara çok dayanıklı olduğu için yüzeyi korozyondan korur.

Atmosferik korozyona uğraması muhtemel zemin,duvar,çelik konstürüksiyonlarda özellikle saniyede ve liman tesislerinde çelik ve beton yüzeylerde kullanılır.
FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLER
Görünüm : Parlak
Renk : İstenilen renkte üretilebilmektedir
Katı madde% : 60±1
Yoğunluk : 1,22-1.59 gr/cm
Alev alma noktası : 30 ºC
Viskozite : 15-25 p (brookfield spindle no:3 rpm:20)
Kuruma süresi  ( 25 ºC ) :  Ön kuruma :   45-60dk
                                                Dokunma kuruması  : 3,5 -  4 saat
                                               Tam kuruma              :6-7 gün
Teorik verim : 0.10-0.15 kg/m²
Yüzey her türlü kirden,pastan yağdan ve kabuk taneciklerinden temizlenmelidir. Uygulama gerek boyanın gerekse uygulanacak yüzeyin sıcaklığı 10ºC üzerinde olması durumunda yapılmalıdır. Yoğunlaşma olmaması için kuru ve temiz yüzeyin sıcaklığının çiğlenme noktasının üzerinde olması zorunludur.
Uygulama ve kuruma süresinde iyi bir havalandırma yapılmalıdır .tabanca,fırça veya rulo ile uygulama yapılabilir.Epoxy tiner ile inceltilebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

Ürün ve duyurulardan anında haberdar olmak için bültene kaydol.

WhatsApp Hemen Ara